طراحی با مداد✏

جلسه سوم✏

” سلام دوستان😍

این جلسه قصد داریم همون چشمای نیم رخی ک قبلا کار کردیم رو به همراه ابرو سایه و هاشور بزنیم…✏🥰

وسایلی که لازم‌ داریم برای این جلسه:مداد HB و B4 به همراه دفتر طراحی هست(که قبلا تهیه کردیم)

خب برای شروع طبق روش گفته شده در جلسه دوم✏ طراحی با مداد چشم نیمرخ(نیمرخ راست) به همراه ابرو (قسمت مژه ها نه)را با مداد HB طراحی میکنیم.

قدم اول:از خط پلک ‌بالایی چشم سایه زدن رو شروع میکنیم.به این صورت که هرچی به ابرو نزدیک تر میشویم سایه ما روبه سفیدی میرود(یعنی رو خط پلک کاملن باید سایه سیاه ایجاد شود)

قدم دوم:گوشه چشم رو از تیره به روشن سایه میزنیم(با خطوط صاف)یعنی هرچی به انتهای ابرو نزدیک تر بشویم سایه رو به سفیدی میرود.

قدم سوم:پلک بالایی چشم‌ را از سمت جلو چشم سایه زدن را شروع میکنیم تا انتهای پلک که گوشه چشم است کم کم رو به سفیدی برود

قدم چهارم:جلوی پلک بالایی چشم را بیشتر تیره تر میکنیم ولی بازهم باید از تیره به روشن که رو به پایین است باشد.(در این جا چون بیشتر تیره هست میتوانیم از خطوط ضربدری ‘هاشور’ نیز استفاده کنیم.)

قدم پنجم:پلک پایینی چشم را ازگوشه پایینی چشم(خط پلک) خیل کم شروع به سایه زدن میکنیم تاجلوی چشم که رو به سفیدی برود.

قدم ششم:لثه بالا و پایین چشم نیمرخ(همان “د”)را به همراه ته چشم فقط تیره تر میکنیم.

قدم هفتم:در این مرحله برای سایه زدن داخل چشم،مداد را کمی با فاصله و کج مانند بدست میگیریم تا خطوط سایه ایی ک مزنیم سریع تر و محوتر باشد،سپس از گوشه چشم از تیره به روشن تا جلوی چشم سایه میزنیم.

قدم هشتم:مردمک کاملا تیره میشود.و یک سایه کمرنگ روی عنبیه ایجاد میکنیم(از کنار عنبیه شروع به تیره کردن میکنیم تا جلوی عنبیه که روشن است)

اکنون به کمک مداد B4 تمام گام های بالایی را تکرار میکنیم و تیرگی هارا بیشتر میکنیم تا کار برجسته تر دیده شود.همچنین در نهایت با مداد B4 برخی از مو های ابرو را پرجسته تر میکنیم.

برای کشیدن مژه ها:با مداد B4 از بعد از عنبیه کشیدن مژه ها شروع میشود.جلوی چشم مژها ها بلندتر هست و هرچه به عقب چشم نزدیک میشویم مژه ها کوتاه تر و صاف تر میشوند.مژه های پایین نیز به صورت قلاب مانند هستند و تعدادشان کمتر از مژه های بالاییست.

توجه کنید که سایه زدن باید به طوری باشد ک خط مرز بین سایه تیره و روشن نباید معلوم باشد

به عکس زیر دقت کنید👇

این جلسه هم تموم شد.✍❤

نمونه ایی از تمریناتم رو میذارم اینجا یادگاری🥰

یک دیدگاه

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *